Ticker Timing - Contractor License
Hy-Tek's MEET MANAGER 12:09 PM 10/8/2022 Page 1
Haskell Indian Nations University Invite - 10/8/2022
Haskell Indian Nations University
Results
Event 5 Girls 5000 Meter Run C Team
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
Results - Women JV
1 Frieda Brauer 10 Ray-Pec 22:36.91 1
2 Madison Whitney 9 Lawrence-Free State 23:14.61 2
3 Paige Henderson 10 SM East 23:19.26 3
4 Maeve Nichols 10 Lawrence-Free State 23:41.24 4
5 Alannah Lohfeld 11 Lawrence-Free State 23:53.21 5
6 Riley Prier 9 Lawrence-Free State 23:54.41 6
7 Josie Gowen 12 SM East 23:54.81 7
8 Rylee Rothrock 11 SM East 23:57.17 8
9 Camryn Fowle 10 Lawrence-Free State 24:05.46 9
10 Juliana Outcalt 9 Lawrence-Free State 24:13.75 10
11 Kady Bischman 12 Lawrence-Free State 24:21.46 11
12 Reese Hulcher 12 Lawrence-Free State 24:21.99
13 Sara Bointy 11 Lawrence 24:27.18 12
14 Sydney Hulcher 10 Lawrence-Free State 24:29.53
15 Anne Alt 10 SM East 24:31.49 13
16 Juliet Outka 9 Lawrence 24:41.54 14
17 Nayasia Ramos 10 Lawrence 24:41.66 15
18 Kylie Patterson 9 Ray-Pec 24:44.72 16
19 Eden Morrison 10 Lawrence-Free State 24:57.31
20 Aleisha Lohfeld 9 Lawrence-Free State 25:02.19
21 Emily Medina Benitez 9 Ray-Pec 25:18.13 17
22 Hannah Edwards 11 Olathe South 25:39.69
23 Magdalene Ortiz 9 Lawrence 25:42.44 18
24 Katie Hall 12 Lawrence-Free State 25:43.26
25 Khloe Kowalik 12 SM East 25:46.75 19
26 Katherine Hale 10 Lawrence-Free State 25:59.97
27 Olivia Romero 12 Lawrence-Free State 26:14.11
28 Stella Mosier 11 Lawrence-Free State 26:14.98
29 Taniyah Cox-Lloyd 12 Lawrence-Free State 26:14.98
30 Isabelle Hlobik 12 SM East 26:20.42 20
31 Kayin Rose 12 Lawrence-Free State 26:41.10
32 Selma Burton 10 Lawrence-Free State 27:21.30
33 Geneva Sabatini 10 Lawrence-Free State 27:55.37
34 Kynah Simmons 10 Ray-Pec 28:09.10 21
35 Gabrielle Higgins 9 SM East 28:30.84 22
36 Meredith Shryock 9 Lawrence-Free State 28:38.99
37 Isabella Murguia 11 SM East 28:51.30
38 Ryan Viscomi 11 Lawrence-Free State 30:08.73
39 Grace Mutuku 12 Lawrence-Free State 30:09.56
40 Mya Smith 9 SM East 30:29.97
41 Casey Burnett 9 Ray-Pec 30:46.31 23
42 Katherine Piraquive 9 SM East 32:30.08
43 Ashlei Stafford 12 Lawrence 35:19.03 24
Event 5 Girls 5000 Meter Run C Team Varsity
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Frieda Brauer 10 Ray-Pec 22:36.91 1
2 Madison Whitney 9 Lawrence-Free State 23:14.61 2
3 Paige Henderson 10 SM East 23:19.26 3
4 Maeve Nichols 10 Lawrence-Free State 23:41.24 4
Ticker Timing - Contractor License
Hy-Tek's MEET MANAGER 12:09 PM 10/8/2022 Page 2
Haskell Indian Nations University Invite - 10/8/2022
Haskell Indian Nations University
Results
....Event 5 Girls 5000 Meter Run C Team Varsity
5 Alannah Lohfeld 11 Lawrence-Free State 23:53.21 5
6 Riley Prier 9 Lawrence-Free State 23:54.41 6
7 Josie Gowen 12 SM East 23:54.81 7
8 Rylee Rothrock 11 SM East 23:57.17 8
9 Camryn Fowle 10 Lawrence-Free State 24:05.46 9
10 Juliana Outcalt 9 Lawrence-Free State 24:13.75 10
11 Kady Bischman 12 Lawrence-Free State 24:21.46 11
12 Reese Hulcher 12 Lawrence-Free State 24:21.99
13 Sara Bointy 11 Lawrence 24:27.18 12
14 Sydney Hulcher 10 Lawrence-Free State 24:29.53
15 Anne Alt 10 SM East 24:31.49 13
16 Juliet Outka 9 Lawrence 24:41.54 14
17 Nayasia Ramos 10 Lawrence 24:41.66 15
18 Kylie Patterson 9 Ray-Pec 24:44.72 16
19 Eden Morrison 10 Lawrence-Free State 24:57.31
20 Aleisha Lohfeld 9 Lawrence-Free State 25:02.19
21 Emily Medina Benitez 9 Ray-Pec 25:18.13 17
22 Hannah Edwards 11 Olathe South 25:39.69
23 Magdalene Ortiz 9 Lawrence 25:42.44 18
24 Katie Hall 12 Lawrence-Free State 25:43.26
25 Khloe Kowalik 12 SM East 25:46.75 19
26 Katherine Hale 10 Lawrence-Free State 25:59.97
27 Olivia Romero 12 Lawrence-Free State 26:14.11
28 Stella Mosier 11 Lawrence-Free State 26:14.98
29 Taniyah Cox-Lloyd 12 Lawrence-Free State 26:14.98
30 Isabelle Hlobik 12 SM East 26:20.42 20
31 Kayin Rose 12 Lawrence-Free State 26:41.10
32 Selma Burton 10 Lawrence-Free State 27:21.30
33 Geneva Sabatini 10 Lawrence-Free State 27:55.37
34 Kynah Simmons 10 Ray-Pec 28:09.10 21
35 Gabrielle Higgins 9 SM East 28:30.84 22
36 Meredith Shryock 9 Lawrence-Free State 28:38.99
37 Isabella Murguia 11 SM East 28:51.30
38 Ryan Viscomi 11 Lawrence-Free State 30:08.73
39 Grace Mutuku 12 Lawrence-Free State 30:09.56
40 Mya Smith 9 SM East 30:29.97
41 Casey Burnett 9 Ray-Pec 30:46.31 23
42 Katherine Piraquive 9 SM East 32:30.08
43 Ashlei Stafford 12 Lawrence 35:19.03 24
Event 5 Girls 5000 Meter Run C Team JV
=======================================================================
Name Year School Finals Points
=======================================================================
1 Frieda Brauer 10 Ray-Pec 22:36.91 1
2 Madison Whitney 9 Lawrence-Free State 23:14.61 2
3 Paige Henderson 10 SM East 23:19.26 3
4 Maeve Nichols 10 Lawrence-Free State 23:41.24 4
5 Alannah Lohfeld 11 Lawrence-Free State 23:53.21 5
6 Riley Prier 9 Lawrence-Free State 23:54.41 6
7 Josie Gowen 12 SM East 23:54.81 7
8 Rylee Rothrock 11 SM East 23:57.17 8
9 Camryn Fowle 10 Lawrence-Free State 24:05.46 9
10 Juliana Outcalt 9 Lawrence-Free State 24:13.75 10
11 Kady Bischman 12 Lawrence-Free State 24:21.46 11
Ticker Timing - Contractor License
Hy-Tek's MEET MANAGER 12:09 PM 10/8/2022 Page 3
Haskell Indian Nations University Invite - 10/8/2022
Haskell Indian Nations University
Results
....Event 5 Girls 5000 Meter Run C Team JV
12 Reese Hulcher 12 Lawrence-Free State 24:21.99
13 Sara Bointy 11 Lawrence 24:27.18 12
14 Sydney Hulcher 10 Lawrence-Free State 24:29.53
15 Anne Alt 10 SM East 24:31.49 13
16 Juliet Outka 9 Lawrence 24:41.54 14
17 Nayasia Ramos 10 Lawrence 24:41.66 15
18 Kylie Patterson 9 Ray-Pec 24:44.72 16
19 Eden Morrison 10 Lawrence-Free State 24:57.31
20 Aleisha Lohfeld 9 Lawrence-Free State 25:02.19
21 Emily Medina Benitez 9 Ray-Pec 25:18.13 17
22 Hannah Edwards 11 Olathe South 25:39.69
23 Magdalene Ortiz 9 Lawrence 25:42.44 18
24 Katie Hall 12 Lawrence-Free State 25:43.26
25 Khloe Kowalik 12 SM East 25:46.75 19
26 Katherine Hale 10 Lawrence-Free State 25:59.97
27 Olivia Romero 12 Lawrence-Free State 26:14.11
28 Stella Mosier 11 Lawrence-Free State 26:14.98
29 Taniyah Cox-Lloyd 12 Lawrence-Free State 26:14.98
30 Isabelle Hlobik 12 SM East 26:20.42 20
31 Kayin Rose 12 Lawrence-Free State 26:41.10
32 Selma Burton 10 Lawrence-Free State 27:21.30
33 Geneva Sabatini 10 Lawrence-Free State 27:55.37
34 Kynah Simmons 10 Ray-Pec 28:09.10 21
35 Gabrielle Higgins 9 SM East 28:30.84 22
36 Meredith Shryock 9 Lawrence-Free State 28:38.99
37 Isabella Murguia 11 SM East 28:51.30
38 Ryan Viscomi 11 Lawrence-Free State 30:08.73
39 Grace Mutuku 12 Lawrence-Free State 30:09.56
40 Mya Smith 9 SM East 30:29.97
41 Casey Burnett 9 Ray-Pec 30:46.31 23
42 Katherine Piraquive 9 SM East 32:30.08
43 Ashlei Stafford 12 Lawrence 35:19.03 24
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Women JV
1 Lawrence-Free State 26 2 4 5 6 9 10 11 2 4
Total Time: 1:58:48.93
Average: 23:45.79
2 Shawnee Mission East 50 3 7 8 13 19 20 22 3 7
Total Time: 2:01:29.48
Average: 24:17.90
3 Ray-Pec 78 1 16 17 21 23 1 16 17 21
Total Time: 2:11:35.17
Average: 26:19.04
4 Lawrence 83 12 14 15 18 24 12 14 15 18
Total Time: 2:14:51.86
Average: 26:58.37