Ticker Timing - Contractor License
Hy-Tek's MEET MANAGER 12:40 PM 10/12/2019 Page 1
Haskell Indian Nations University Invite - 10/12/2019
Haskell Indian Nations University
Results
Event 6 Boys 5000 Meter Run C Team JV
==================================================================================
Name Year School Avg Mile Finals Points
==================================================================================
Results - Men JV
1 Terin Jordan 09 Manhattan 6:22.1 19:46.97 1
2 Cole Burkholder 9 Olathe South 6:26.2 19:59.77 2
3 Colin Baker 9 Olathe South 6:29.5 20:10.00 3
4 Xavier Moreno 10 Olathe South 6:33.0 20:21.01 4
5 Koenobie Smith 10 Free State 6:34.0 20:23.87 5
6 Jonah Thiele 9 Olathe South 6:37.0 20:33.21 6
7 Hank Hurst 12 Free State 6:37.5 20:34.77 7
8 Trevor Johnson 10 Lawrence 6:40.3 20:43.56 8
9 Trey Shanks 10 Free State 6:42.2 20:49.51 9
10 Oscar Wheeler 10 Free State 6:43.9 20:54.60 10
11 Hudson Schuckman 10 Free State 6:46.6 21:03.21 11
12 Jamie King 10 Free State 6:48.0 21:07.46 12
13 Rahul Bhattachan 11 Olathe South 6:50.0 21:13.78 13
14 Luke Raney 10 Free State 6:50.9 21:16.44 14
15 Luis Gomez 10 Olathe South 6:51.8 21:19.29 15
16 Takoma Lees 10 Free State 6:52.4 21:21.25
17 Connor McClorey 10 Free State 6:55.2 21:29.88
18 Sam Hargens 10 SM East 6:56.5 21:33.89 16
19 Braxton McCullough 11 Free State 6:58.1 21:38.70
20 Sam Pisani 11 Olathe South 6:58.4 21:39.85 17
21 Ian Haas 12 Free State 6:58.4 21:39.89
22 Chance Barrett 12 Free State 7:00.3 21:45.73
23 Davis Greenstreet 9 Free State 7:02.2 21:51.59
24 Ian Roudebush 11 SM East 7:04.6 21:58.94 18
25 Rylan Schroeder 10 Olathe South 7:06.0 22:03.36
26 Douglas Hale 10 Free State 7:08.0 22:09.61
27 Chase Hamilton 9 SM East 7:09.6 22:14.57 19
28 Stephen Lind 11 Manhattan 7:10.1 22:16.11 20
29 Jack Benkelman 12 Free State 7:11.9 22:21.69
30 Mark Deaner 10 Olathe South 7:12.2 22:22.77
31 Marcos Lepage 10 Lawrence 7:13.1 22:25.42 21
32 Graham Nunnelee 12 SM East 7:14.9 22:31.00 22
33 Hassan Sufi 9 SM East 7:16.4 22:35.86 23
34 Eli Conley 09 Manhattan 7:17.8 22:39.93 24
35 Owen Kessler 9 Olathe South 7:18.4 22:41.80
36 Graham Squires 9 SM East 7:18.6 22:42.43 25
37 Micah Dunn 9 Free State 7:20.3 22:47.93
38 Kaleb Larson 9 Olathe South 7:20.3 22:47.97
39 Louis Prosser-Gebhnrat 9 SM East 7:23.3 22:57.13 26
40 Perez Raiden 9 SM East 7:23.4 22:57.34
41 Abdulla Ahmed 11 Lawrence 7:23.6 22:58.19 27
42 Ben Melvin 11 Free State 7:27.9 23:11.49
43 Jonathan Spoula 9 Lawrence 7:30.0 23:17.82 28
44 Cade Campbell 9 Free State 7:34.0 23:30.36
45 Sam Mandigo 11 Lawrence 7:35.5 23:35.20 29
46 Evan Schwartz 11 Free State 7:39.3 23:46.84
47 Michael Pedraza 10 Free State 7:39.5 23:47.38
48 Blake Boxberger 10 SM East 7:45.0 24:04.41
49 Brady Lemon 11 SM East 7:46.1 24:08.08
50 Maddock Oberzan 9 Lawrence 7:46.9 24:10.56 30
51 Jensen Schnurr 10 SM East 7:48.2 24:14.38
52 Dylan Sutherland 10 SM East 7:48.5 24:15.36
Ticker Timing - Contractor License
Hy-Tek's MEET MANAGER 12:40 PM 10/12/2019 Page 2
Haskell Indian Nations University Invite - 10/12/2019
Haskell Indian Nations University
Results
....Event 6 Boys 5000 Meter Run C Team JV
53 Beau Warner 11 SM East 7:48.5 24:15.46
54 Gus Cordova 9 Free State 7:50.4 24:21.25
55 Pearse Long 10 Lawrence 7:52.1 24:26.64 31
56 George Luetje 12 SM East 7:55.7 24:37.78
57 Grant Hamilton 9 Free State 7:56.2 24:39.41
58 Ian Perkins 9 Lawrence 8:00.0 24:51.28
59 Charlie Voysey 12 SM East 8:00.1 24:51.51
60 Joel Harrison 9 Free State 8:01.3 24:55.30
61 Henry Allen 11 Free State 8:02.5 24:59.02
62 Jayden Ramirez-Morris 10 Free State 8:02.6 24:59.33
63 Bryce Wilson 10 Free State 8:05.4 25:07.86
64 Shijaat Xijiaati 10 Lawrence 8:09.8 25:21.70
65 Jacoby Balmer 11 Olathe South 8:11.3 25:26.25
66 Seth Van Becelaere 11 Manhattan 8:15.3 25:38.79 32
67 Alex Schwartzenberger 9 SM East 8:18.0 25:47.05
68 Josh Fan 10 Manhattan 8:25.8 26:11.43 33
69 Henry DeWitt 12 Lawrence 8:32.0 26:30.57
70 Wyatt Pruitt 9 Lawrence 8:35.4 26:41.16
71 Henry Fountain 10 SM East 8:37.9 26:48.94
72 Owen Corey 11 SM East 8:39.2 26:53.10
73 Nicholas Karr 9 SM East 8:46.8 27:16.53
74 Tibby Wolfe 9 SM East 8:47.8 27:19.74
75 Benjamin Hellebust 9 Free State 8:55.2 27:42.60
76 Kaidon Cordes 9 Free State 8:57.4 27:49.46
77 Elijah Ditto 10 Free State 9:00.6 27:59.40
78 Peyton Reder 9 Lawrence 9:05.9 28:16.00
79 Collin Magee 10 SM East 9:10.1 28:29.00
80 Jacob Groves 9 Olathe South 9:18.4 28:54.78
81 Kaden Dunlap 09 Manhattan 9:46.0 30:20.57 34
82 Jack Waters 12 SM East 10:09.1 31:32.28
83 Parker Burrus 11 SM East 10:10.1 31:35.24
84 Max Owens 9 Free State 10:10.1 31:35.51
Team Scores
=================================================================================
Rank Team Total 1 2 3 4 5 *6 *7 *8 *9
=================================================================================
Results - Men JV
1 Olathe South 28 2 3 4 6 13 15 17
Total Time: 1:42:17.78
Average: 20:27.56
2 Free State 42 5 7 9 10 11 12 14
Total Time: 1:43:45.96
Average: 20:45.20
3 SM East 98 16 18 19 22 23 25 26
Total Time: 1:50:54.26
Average: 22:10.86
4 Manhattan 110 1 20 24 32 33 34
Total Time: 1:56:33.23
Average: 23:18.65
Ticker Timing - Contractor License
Hy-Tek's MEET MANAGER 12:40 PM 10/12/2019 Page 3
Haskell Indian Nations University Invite - 10/12/2019
Haskell Indian Nations University
Results
....Event 6 Boys 5000 Meter Run C Team JV
5 Lawrence 113 8 21 27 28 29 30 31
Total Time: 1:53:00.19
Average: 22:36.04